KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15978474
*
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:32:14
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



